Po zabiegu

Podczas zabiegu możesz odczuwać działania niepożądane: ciągnięcie, szarpanie, delikatne szczypanie, intensywny chłód, mrowienie, kłucie, ból i napięcie w miejscu zabiegu. Te odczucia mogą zaniknąć, gdy obszar zabiegu zdrętwieje.

Typowe działania niepożądane występujące po zabiegu obejmują zaczerwienienie, opuchliznę, pieczenie, zasinienie, napięcie, mrowienie, kłucie, napięcie, ból, świąd, nadwrażliwość skóry i uczucie zdrętwienia. Uczucie zdrętwienia może utrzymywać się przez kilka tygodni. Po zabiegu w okolicy podbródka może pojawić się uczucie pełności w tyle gardła. Są to dolegliwości przemijające, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni.

Rzadko mogą występować dodatkowe działania niepożądane, takie jak paradoksalny przerost tkanki tłuszczowej, opóźniony ból, odmrożenia, objawy wazowagalne, stwardnienie tkanki podskórnej, hiperpigmentacja oraz przepuklina.

Metoda CoolSculpting® nie nadaje się dla każdego. Nie należy korzystać z zabiegów CoolSculpting® w przypadku występowania krioglobulinemii, zimnej aglutyniny lub napadowej zimnej hemoglobinurii. Zabieg CoolSculpting® nie jest leczeniem otyłości.

Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu medycznego, należy zapytać lekarza, czy metoda CoolSculpting® jest odpowiednia dla Ciebie.

Zabieg CoolSculpting® jest całkowicie niechirurgiczny, zatem zwykle można wrócić do codziennych zajęć niemal natychmiast. Pacjenci często udają się do pracy zaraz po zabiegu CoolSculpting®. Reakcje są różne w zależności od organizmu, a także mogą zależeć od obszaru objętego zabiegiem.

Za każdym razem należy umówić wizytę kontrolną u lekarza CoolSculpting® w celu oceny efektów.

U większości pacjentów efekty zaczynają być widoczne po upływie od 2 do 6 miesięcy od zabiegu. Wypłukiwanie komórek tłuszczowych będzie trwało* przez okres od 4 do 6 miesięcy po zabiegu.

galerii „przed” i „po” można zobaczyć efekty po kilku tygodniach od zabiegu CoolSculpting®.