Procedura zabiegu

Ponieważ schładzanie odbywa się w ciągu kilku minut, pacjent odczuwa zwykle intensywny chłód. To uczucie wkrótce mija. Przy niektórych aplikatorach pacjent może odczuwać ciągnięcie z chwilą uruchomienia zasysania.

Po zabiegu można odczuwać mrowienie, ponieważ okolica poddana zabiegowi jest masowana przez około 2 minuty. Pacjenci zwykle mogą wrócić do normalnych zajęć zaraz po wizycie.

W części Czego oczekiwać zawarto więcej informacji na temat tego, co dzieje się przed, w trakcie i po zabiegu CoolSculpting®.

Podczas wstępnej konsultacji lekarz zapyta o historię medyczną, aby ustalić, czy CoolSculpting® jest odpowiednią metodą dla Ciebie. Koniecznie poinformuj lekarza, jeśli cierpisz na krioglobulinemię, zimną aglutyninę lub napadową zimną hemoglobinurię, ponieważ nie należy wykonywać zabiegu CoolSculpting® u osób cierpiących na którąkolwiek z tych przypadłości.

Lekarz CoolSculpting® pomoże Ci opracować indywidualny plan zabiegów dostosowany do Twoich celów. Długość zabiegu CoolSculpting® jest różna, w zależności od liczby obszarów poddawanych zabiegowi podczas jednej wizyty. Najnowsza technologia CoolSculpting® umożliwia wykonanie zabiegu w ciągu 60 minut. Dla osób dysponujących ograniczonym czasem, które mają kilka obszarów pokrytych nadmiarem tkanki tłuszczowej, w niektórych placówkach może być dostępnych kilka urządzeń do jednoczesnego wykonywania zabiegów CoolSculpting®. Lekarz wyjaśni całą procedurę i ustali, czy jest to odpowiednia metoda dla Ciebie. Wraz z lekarzem możesz ustalić dodatkowe zabiegi lub wizyty, dzięki którym zrealizujesz swoje cele.