Dla tych, którzy rozważają CoolSculpting®

Metoda redukcji tkanki tłuszczowej CoolSculpting® jest przeznaczona dla osób, które chcą się pozbyć niechcianego tłuszczu w wyznaczonych miejscach. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod odchudzania (np. wyłączenia żołądkowego) metoda CoolSculpting® nie jest metodą leczenia otyłości. Metoda CoolSculpting® jest dobra dla osób, które mają wyraźne wybrzuszenia w określonych miejscach i chcą się ich pozbyć. Wiele osób poszukuje niechirurgicznych alternatyw dla liposukcji.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem przeprowadzającym zabiegi CoolSculpting®, który stwierdzi, czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie.

CoolSculpting® nie jest metodą dla każdego. Osoby cierpiące na krioglobulinemię, chorobę zimnych aglutynin lub na napadową zimną hemoglobinurię nie powinny korzystać z zabiegów CoolSculpting®. Zabieg CoolSculpting® nie jest metodą leczenia otyłości. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, zapytaj swojego lekarza, czy metoda CoolSculpting® jest odpowiednia dla Ciebie.

Procedura CoolSculpting® nadaje się do usuwania widocznych wybrzuszeń tłuszczu w okolicy podbródka, ud, brzucha i boczków, a także fałdek pod pachami, na plecach, pod pośladkami i na ramionach. Lekarz przygotuje indywidualny plan leczenia dostosowany do danego organizmu i celów pacjenta.

Tak, procedura CoolSculpting® może pomóc w usunięciu widocznej fałdki pod podbródkiem. Zamrażanie tłuszczu podwójnego podbródka jest tolerowane podobnie, jak zabiegi CoolSculpting® przeprowadzane na innych częściach ciała (np. na brzuchu, boczkach, udach). W przypadku zabiegów CoolSculpting® na podwójny podbródek efekty mogą być widoczne już po 2 wizytach.

Krystalizacja (zamrożenie) komórek tłuszczowych powoduje ich zniszczenie, po czym następuje naturalny proces ich eliminacji z organizmu. Usunięcie komórek tłuszczowych jest trwałe.* Więcej informacji można uzyskać na stronie Jak to działa.

Jako wiodąca nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej na całym świecie, procedura CoolSculpting® ma ugruntowany profil bezpieczeństwa i skuteczności. Urządzenia wykorzystywane w ramach metody CoolSculpting® są kontrolowanymi urządzeniami chłodzącymi z wbudowanymi zabezpieczeniami. W razie wykrycia zbyt dużego wychłodzenia skóry system automatycznie się wyłącza.