Kontrolowany
Skuteczny
Niechirurgiczny
Zazwyczaj bez znieczulenia

Zamrażanie tłuszczu podczas zabiegu CoolSculpting®

Wiele osób nie może się pozbyć niechcianej tkanki tłuszczowej mimo stosowania diety i ćwiczeń.

Technologia CoolSculpting® wykorzystuje kontrolowane schładzanie do celowanego niszczenia wyłącznie komórek tłuszczowych.*

W kolejnych tygodniach organizm w naturalny sposób eliminuje martwe komórki.*

Potraktowane w ten sposób komórki tłuszczowe znikają na zawsze.*

Eliminacja tkanki tłuszczowej po zabiegu CoolSculpting®

Komórki tłuszczowe zamrożone podczas zabiegu CoolSculpting® są stopniowo niszczone i usuwane z organizmu w ramach naturalnego procesu eliminacji.* W obszarach nieobjętych zabiegiem rozkład komórek tłuszczowych nie ulegnie zmianie.

Komórki tłuszczowe po standardowym odchudzaniu

W wyniku diety i utraty masy ciała komórki tłuszczowe kurczą się, ale ich liczba pozostaje bez zmian. Utrata masy ciała nie powoduje zaniku komórek tłuszczowych.

Utrata lub przybranie na wadze ogólnie nie zwiększa ani nie zmniejsza liczby komórek. Zmiany zachodzą w wielkości komórek tłuszczowych. Przybranie na wadze powoduje powiększenie komórek tłuszczowych.

Komórki tłuszczowe po zabiegu CoolSculpting®

Zabieg zamrażania komórek tłuszczowych CoolSculpting® może zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych w kilku obszarach objętych zabiegiem nawet o 27% po 6 miesiącach.
Komórki te są w naturalny sposób eliminowane, dlatego też nie przemieszczą się do innej części ciała,* czyli w obszarach nieobjętych zabiegiem nie zajdą żadne zmiany.

W efekcie badań klinicznych powstały 52 publikacje na ten temat

Na całym świecie wykonano ponad 5 milionów cykli zabiegów CoolSculpting®‡

Wysoki poziom zadowolenia pacjentów

Połączenie nauki i technologii

Po latach badań można mieć pewność, że zabieg CoolSculpting® jest poparty solidnymi dowodami naukowymi. Badania kliniczne oceniające skuteczność i bezpieczeństwo metody CoolSculpting® doprowadziły do opracowania 52 publikacji na ten temat.