Dla tych, którzy rozważają CoolSculpting®

Metoda redukcji tkanki tłuszczowej CoolSculpting® jest przeznaczona dla osób, które chcą się pozbyć niechcianego tłuszczu w wyznaczonych miejscach. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod odchudzania (np. wyłączenia żołądkowego) metoda CoolSculpting® nie jest metodą leczenia otyłości. Metoda CoolSculpting® jest dobra dla osób, które mają wyraźne wybrzuszenia w określonych miejscach i chcą się ich pozbyć. Wiele osób poszukuje niechirurgicznych alternatyw dla liposukcji.

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem przeprowadzającym zabiegi CoolSculpting®, który stwierdzi, czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie.

CoolSculpting® nie jest metodą dla każdego. Osoby cierpiące na krioglobulinemię, chorobę zimnych aglutynin lub na napadową zimną hemoglobinurię nie powinny korzystać z zabiegów CoolSculpting®. Zabieg CoolSculpting® nie jest metodą leczenia otyłości. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, zapytaj swojego lekarza, czy metoda CoolSculpting® jest odpowiednia dla Ciebie.

Procedura CoolSculpting® nadaje się do usuwania widocznych wybrzuszeń tłuszczu w okolicy podbródka, ud, brzucha i boczków, a także fałdek pod pachami, na plecach, pod pośladkami i na ramionach. Lekarz przygotuje indywidualny plan leczenia dostosowany do danego organizmu i celów pacjenta.

Tak, procedura CoolSculpting® może pomóc w usunięciu widocznej fałdki pod podbródkiem. Zamrażanie tłuszczu podwójnego podbródka jest tolerowane podobnie, jak zabiegi CoolSculpting® przeprowadzane na innych częściach ciała (np. na brzuchu, boczkach, udach). W przypadku zabiegów CoolSculpting® na podwójny podbródek efekty mogą być widoczne już po 2 wizytach.

Krystalizacja (zamrożenie) komórek tłuszczowych powoduje ich zniszczenie, po czym następuje naturalny proces ich eliminacji z organizmu. Usunięcie komórek tłuszczowych jest trwałe.* Więcej informacji można uzyskać na stronie Jak to działa.

Jako wiodąca nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej na całym świecie, procedura CoolSculpting® ma ugruntowany profil bezpieczeństwa i skuteczności. Urządzenia wykorzystywane w ramach metody CoolSculpting® są kontrolowanymi urządzeniami chłodzącymi z wbudowanymi zabezpieczeniami. W razie wykrycia zbyt dużego wychłodzenia skóry system automatycznie się wyłącza.

Procedura zabiegu

Ponieważ schładzanie odbywa się w ciągu kilku minut, pacjent odczuwa zwykle intensywny chłód. To uczucie wkrótce mija. Przy niektórych aplikatorach pacjent może odczuwać ciągnięcie z chwilą uruchomienia zasysania.

Po zabiegu można odczuwać mrowienie, ponieważ okolica poddana zabiegowi jest masowana przez około 2 minuty. Pacjenci zwykle mogą wrócić do normalnych zajęć zaraz po wizycie.

W części Czego oczekiwać zawarto więcej informacji na temat tego, co dzieje się przed, w trakcie i po zabiegu CoolSculpting®.

Podczas wstępnej konsultacji lekarz zapyta o historię medyczną, aby ustalić, czy CoolSculpting® jest odpowiednią metodą dla Ciebie. Koniecznie poinformuj lekarza, jeśli cierpisz na krioglobulinemię, zimną aglutyninę lub napadową zimną hemoglobinurię, ponieważ nie należy wykonywać zabiegu CoolSculpting® u osób cierpiących na którąkolwiek z tych przypadłości.

Lekarz CoolSculpting® pomoże Ci opracować indywidualny plan zabiegów dostosowany do Twoich celów. Długość zabiegu CoolSculpting® jest różna, w zależności od liczby obszarów poddawanych zabiegowi podczas jednej wizyty. Najnowsza technologia CoolSculpting® umożliwia wykonanie zabiegu w ciągu 60 minut. Dla osób dysponujących ograniczonym czasem, które mają kilka obszarów pokrytych nadmiarem tkanki tłuszczowej, w niektórych placówkach może być dostępnych kilka urządzeń do jednoczesnego wykonywania zabiegów CoolSculpting®. Lekarz wyjaśni całą procedurę i ustali, czy jest to odpowiednia metoda dla Ciebie. Wraz z lekarzem możesz ustalić dodatkowe zabiegi lub wizyty, dzięki którym zrealizujesz swoje cele.

Po zabiegu

Podczas zabiegu możesz odczuwać działania niepożądane: ciągnięcie, szarpanie, delikatne szczypanie, intensywny chłód, mrowienie, kłucie, ból i napięcie w miejscu zabiegu. Te odczucia mogą zaniknąć, gdy obszar zabiegu zdrętwieje.

Typowe działania niepożądane występujące po zabiegu obejmują zaczerwienienie, opuchliznę, pieczenie, zasinienie, napięcie, mrowienie, kłucie, napięcie, ból, świąd, nadwrażliwość skóry i uczucie zdrętwienia. Uczucie zdrętwienia może utrzymywać się przez kilka tygodni. Po zabiegu w okolicy podbródka może pojawić się uczucie pełności w tyle gardła. Są to dolegliwości przemijające, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni.

Rzadko mogą występować dodatkowe działania niepożądane, takie jak paradoksalny przerost tkanki tłuszczowej, opóźniony ból, odmrożenia, objawy wazowagalne, stwardnienie tkanki podskórnej, hiperpigmentacja oraz przepuklina.

Metoda CoolSculpting® nie nadaje się dla każdego. Nie należy korzystać z zabiegów CoolSculpting® w przypadku występowania krioglobulinemii, zimnej aglutyniny lub napadowej zimnej hemoglobinurii. Zabieg CoolSculpting® nie jest leczeniem otyłości.

Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu medycznego, należy zapytać lekarza, czy metoda CoolSculpting® jest odpowiednia dla Ciebie.

Zabieg CoolSculpting® jest całkowicie niechirurgiczny, zatem zwykle można wrócić do codziennych zajęć niemal natychmiast. Pacjenci często udają się do pracy zaraz po zabiegu CoolSculpting®. Reakcje są różne w zależności od organizmu, a także mogą zależeć od obszaru objętego zabiegiem.

Za każdym razem należy umówić wizytę kontrolną u lekarza CoolSculpting® w celu oceny efektów.

U większości pacjentów efekty zaczynają być widoczne po upływie od 2 do 6 miesięcy od zabiegu. Wypłukiwanie komórek tłuszczowych będzie trwało* przez okres od 4 do 6 miesięcy po zabiegu.

galerii „przed” i „po” można zobaczyć efekty po kilku tygodniach od zabiegu CoolSculpting®. 

Inne

Cena zabiegu CoolSculpting® zależy od obszaru objętego zabiegiem, liczby koniecznych zabiegów oraz celów pacjenta.

Każdy może stworzyć indywidualny plan we współpracy z lekarzem CoolSculpting®, dostosowany do organizmu, celów i budżetu.